Τίτλος προγράμματος
Εκπαίδευση Ελληνικών Φορέων για την Αντιμετώπιση της Διεθνικής Σωματεμπορίας
![](/sites/default/files/styles/news_node/public/wp-content/uploads/2015/07/url.jpeg?itok=yjmgGlxu)
Περιγραφή
«Εκπαίδευση Ελληνικών Φορέων για την Αντιμετώπιση της Διεθνικής Σωματεμπορίας» στο πλαίσιο προγράμματος HELLENIC AID της Υπηρεσίας Διεθνούς Αναπτυξιακής Συνεργασίας του Υπουργείου Εξωτερικών.
Στόχος του προγράμματος είναι η ενίσχυση των υφιστάμενων δομών που ασχολούνται με ζητήματα παράνομης διακίνησης και εμπορίας γυναικών στην Ελλάδα, μέσω της διεξαγωγής μιας συνεκτικής επιμορφωτικής δράσης προς τα αρμόδια μέλη των συγκεκριμένων φορέων.
Δράσεις / Υποέργα
Κυριότερες δράσεις:
-Διεξαγωγή τριήμερων εκπαιδευτικών σεμιναρίων
-Δικτύωση μεταξύ κυβερνητικών και μη κυβερνητικών φορέων που ασχολούνται με την αρωγή και προστασία των θυμάτων καθώς και την αντιμετώπιση του φαινομένου
-Διεξαγωγή συνεδρίου για την παρουσίαση των αποτελεσμάτων του προγράμματος.
Θεματικές
Περισσότερα προγράμματα θεματικής